Промоција књиге "Мека душа Југа" ПДФ Штампа Ел. пошта
уторак, 14 мај 2013 12:56

Библиотека "Бора Станковић" у Врању представља нови роман Миље Лукић "Мека душа Југа". Представљање књиге је у четвртак, 16. маја 2013. године у 19 сати у Библиотеци. У програму учествују: Миља Лукић - аутор, Небојша Грујић - уредник, и глумица врањског позоришта Кристина Јањић.

О књизи:

Врање је у 19. веку врло живописно место – још увек је у оквиру Отоманске империје, на граници са Србијом, земљом матицом, препуно мешаног становништва, али подељено етнички, као и социјално, унутар национа. Подељено је чак и географски јер је граница између Горњег и Доњег Врања јасна и оштра, иако невидљива на први поглед. Роман прати историјат трговачке породице од краја 18. века до 1. јула 1910. године, кад ће, на сахрани свог оца, једини преостали потомак некада бројне породице (можда) коначно сазнати истину о својим прецима. Етнолошка обојеност, психологија ликова који не могу да побегну од јужњачког карактера и кад послују по западњачким моделима… све се то налази између корица „Меке душе Југа”.

Последње ажурирано уторак, 14 мај 2013 13:08