Попуст на упис у Библиотеку 50% поводом Светског дана књиге и ауторских права ПДФ Штампа Ел. пошта
понедељак, 22 април 2013 16:55

Светски дан књиге и ауторских права обележава се 23. априла сваке године, као симболичан датум у светској књижевности јер је тога дана 1616. године умро Мигуел де Сервантес, а родио се Виљем Шекспир. Одлука о обележавању Светског дана књиге и ауторских права донета је на Општој конференцији УНЕСЦО-а која је одржана у Паризу 1995. године. Сврха овог празника је да ода признање књигама и писцима и да охрабри људе да открију или поново оживе задовољство читања.

Народна библиотека "Бора Станковић" се придружује акцијама осталих библиотека широм Србије. На тај дан грађани ће моћи да се учлане у библиотеку са 50 % попуста.

Последње ажурирано понедељак, 22 април 2013 17:11