Одржана прва радионица микро:бит програмирања ПДФ Штампа Ел. пошта
четвртак, 16 мај 2019 08:26

У среду 15. маја оджана је прва радионица у оквиру пројекта „Дигитални грађанин“ Фондације Б92. Полазници су имали прилике да се упознају са микро:бит уређајима и БОЗОН сетовима и са начином њиховог коришћења, да науче да праве програме помоћу графичких блокова и како да их покрену на микро:бит уређају и да уживају у програмирању кроз забаву.

Циљ ових радионица je да се заинтересовани грађани, посебно млађа популација уведе у свет програмирања, да се подстакне да користи нове технологије на забаван начин и да се покаже да програмирање јесте забавно занимање.

Микро:бит уређаји су нашим корисницима на располагању за изнајмљивање и учење основа програмирања и кодирања код куће.

Микробит радионице воде библиотечки инструктор Небојша Антић и дипломирани библиотекар Снежана Јовановић.

Последње ажурирано понедељак, 20 мај 2019 09:17