Почела пријава ученика за радионице микро:бит програмирања ПДФ Штампа Ел. пошта
четвртак, 09 мај 2019 12:12

Микро:бит са БОЗОН алатима

Позивамо све ученике основних и средњих школа које интересује програмирање и његова практична примена да се пријаве за радионице програмирања на микро:бит уређајима и БОЗОН сетовима које се одржавају у оквиру пројекта Дигитални грађанин.

Полазници ће научити како да праве програме помоћу графичких блокова и како да их покрену на микро:бит уређајима. Сви који прођу ову почетну обуку моћи ће да изнајме микро:бит уређаје у Библиотеци и да исте користе кући. Са почетком нове школске године биће одржане и напредне радионице на које ће моћи да се пријаве сви они који су прошли почетну обуку.

Заинтересовани средњошколци као и ученици основних школа узраста од V dо VIII разреда могу да се пријаве попуњавањем упитника на следећој интернет адреси https://forms.gle/pKpYS1ZvRJhMrqn4A. Радионице трају 2 сата а термини су средом од 17 сати у сали Америчког кутка Библиотеке „Бора Станковић“ у Врању. Укупно ће бити одржано 5 радионица почевши од 15. маја све до 12. јуна текуће године.

Добродошли!

Последње ажурирано четвртак, 09 мај 2019 12:26