Пројекат "Трезор старе и ретке књиге Епархије врањске" ПДФ Штампа Ел. пошта
уторак, 01 август 2017 10:31

Библиотека „Бора Станковић“ у Врању, почиње са реализацијом пројекта Трезор старе и ретке књиге Епархије врањске у сарадњи са Епархијом врањском. Тиме настављамо евидентирање православног културног блага Епархије врањске у Врању. Будући да је први део овог пројекта био јако запажен и успешан, добили смо могућност да наставимо рад на евидентирању, проучавању и валоризацији старе и ретке књиге у манстарима и црквама Епархије врањске и увођења исте у јединствени регистар старе и ретке књиге Народне библиотеке Србије. Пројектом се планира набавка додатне савремене опреме и обилазак храмова као значајних културно-историјских споменика. Циљ пројекта је очување и заштита старе и ретке књиге као дела духовне културне баштине од пропадања и заборава.  Након рада на терену на основу евидентиране грађе предвиђена  је израда и промоција каталога старе и ретке књиге обиђених манастира и цркава Епархије врањске.

Рок за реализацију овог значајног пројекта је децембар 2017. године. Пројекат је подржало Министарства културе и  информисања Републике Србије са 737.050,00 динара док ће Библиотека учествовати са 455.100,00 динара.

Последње ажурирано уторак, 01 август 2017 10:34